Doplňky stravy,boj proti mykóze

  • Sharks
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
23. čvc 2010 02:36 #1001 od Sharks
Doplňky stravy,boj proti mykóze vytvořil uživatel Sharks
Dobrý den pane doktore,
ráda bych se Vás zeptala,jestli níže uvedené přípravky,mohu užívat, mám onemocnění myasthenia gravis?

Vera Freedom je lehce stravitelný, tekutý doplněk stravy s koncentrátem z pomerančové šťávy a vitaminem E určený pro fyzicky aktivní lidi a ty osoby, které mají problémy s pohybovým aparátem.

Colostrum DIREKT tekutý doplněk stravy z čistého kolostra (mleziva)

VitaAktiv doplněk stravy z koncentrátu 21 druhů ovoce a zeleniny a 10 vitamínů
Neobsahuje látky živočišného původu, konzervační látky ani barviva.

Bioxan - cenné antioxidanty
Antioxidanty jsou známé svou funkcí neutralizace volných radikálů. Bioxan obsahuje vybrané antioxidanty ve vysokých dávkách, např. přes 280 % doporučené denní dávky vitaminu C a E. Jako denní doplněk výživy Vám biOxan dodává hodnotné antioxidanty, které se osvědčily při ochraně před volnými radikály.
Neobsahuje geneticky modifikované látky, neobsahuje lepek.

Děkuji za kladné vyřízení

Dále jsem si přečetla příspěvek o problému s mykozou...
jestli mohu přispět ,, boj proti mykoze,,
Než se dotoho pustíte,vždy je nutné poradit se s ošetřujícím lékařem,věřím,že pan doktor Piťha nám poradí, jestli níže uvedené přípravky smíme užívat.I já mám problém s mykozou, rady od lékařů se dosti liší.Ono je to těžké, mé zkušenosti jsou takové, že ne každý se zabývá problematikou myasthenia gravis a to často bývá kamenem úrazu...
Ale musím říci,že kdykoliv jsem se obrátila na pana doktora Piťhu,byl velmi vstřícný,vždy mi pomohl,tímto bych mu ráda chtěla poděkovat.Moc si toho Vážím....
Vrátím se k tématu ,,mykoza věčné trápení :S

Přírodní a doplňková léčba
Aby léčba byla úspěšná, musí být komplexní a zahrnovat následující léčebné postupy:
1. protikvasinkové přípravky a léky
2. protikvasinková dieta
3. obnova přirozené střevní mikroflóry tzv. probiotiky
4. posílení imunitního systému
5. posílení jater
6. doplňující opatření
Tyto přístupy musí vždy probíhat současně !!

1.PROTIKVASINKOVÉ LÉKY A PŘÍPRAVKY:
Klasické léky proti kvasinkám ve střevech

nystatin - tabletky, dražé, tekutina, gel
natamycin
amphotericin B
Klasické léky proti kvasinkám v orgánech

Přírodní a doplňkové prostředky s protikvasinkovou aktivitou:
Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě candidózi ALOE VERA šťávu z celého listu. Aby ALOE VERA šťáva z celého listu byla efektivní - musí mít minimálně 5000 mg aktivních přírodních polysacharidů aloe na litr.

Korolen - regenerační bylinný přípravek s protikvasinkovým účinkem
Vironal - regenerační bylinný přípravek k posílení celkové imunity, působící proti plísním ve střevech, lze užívat současně s antibiotiky (pokud jsou nutné k léčbě bakteriálního! onemocnění) - posiluje jejich účinnost, snižuje jejich negativní účinky
Syrový česnek nebo česnek ve formě potravinového doplňku česnekový olej - bez zápachu.
Čaj lapacho a maté
Výtažky z grapefruitových semínek
Albisan - přírodní prostředek k lokální léčbě vaginálních mykóz

2.PROTIKVASINKOVÁ DIETA

Léčení kvasinkového onemocnění musí být vždy doplněno protiplísňovou ( protikvasinkovou ) dietou, při které s jídelníčku vymizí především všechny sladkosti a bílá mouka.

Potraviny povolené a vhodné
Čerstvá zelenina podle ročního období a saláty z ní
artyčoky, avokádo, brambory, brokolice, celer, cibule, cuketa, čekankové puky, černý kořen, červená řepa, česnek, čínské zelí, fazole, fenykl, chřest, karotka, kedlubna, křen, lilek, listový salát, mangold, mrkev, okurky, olivy, paprika, pažitka, polníček, pórek, rajčata, ředkev, ředkvičky, řeřicha, sója, sójové výhonky, špenát, topinambury, zelí ( všechny druhy ).

Houby
houbičky shiitake, hřiby, křemenáče, lišky, smrže, václavky, žampiony.

Ovoce
citróny, grepy, hrušky kyselé, jablka kyselá.

Koření
bylinky, hořčice ( velmi ostrá ), křen, pepř, skořice, sůl, majoránka, ocet, tymián, vanilka.

Živočišné produkty
jogurt s živými kulturami, maso ( kromě vepřového ), mléko, mořské plody, podmáslí, ryby, sýry, tvaroh, vejce, želatina.

Obilí
celozrnné výrobky, chléb kynutý droždím, chléb z kvasu, jáhly, pohanka.

Nápoje
čaj lapacho ( čaj Inků ), čaj maté, čaje ( kromě ovocných čajů ), minerální vody, zeleninové šťávy.

Oleje a tuky
za studena lisované a nerafinované čisté margaríny, rostlinné oleje.

Semena a ořechy
burské oříšky, dýňová semena, kešu ořechy, kokosové ořechy, lískové oříšky, sezamová semena, slunečnicová semena, vlašské ořechy.

Sladidla
mléčný cukr, ( umělé sladidla - aspartam, acesulfam, cyklamát, sacharin ).

Zcela nevhodné potraviny

Sladkosti
cukr ( bílý, hnědý, práškový, krystalový ), cukrovinky, hroznový cukr, kandys ( řepný cukr ), koláče, med, ovocný cukr - fruktóza, pudinkový prášek, sirup, sušené ovoce, sušenky, třtinový cukr, umělé sladidla sorbit a xylit, výrobky s cukrem, výrobky z instantního kakaa.

Ovoce
sladké druhy jako banány, hrozny, mandarinky, broskve, kompoty, koncetrované šťávy ( z jablek, hrušek ), konzervované ovoce, džemy.

Zelenina
konzervovaná zelenina, hotové výrobky z brambor, kečup přislazený cukrem, sójová omáčka přislazená cukrem.

Živočišné produkty
marinované pokrmy, ovocné jogurty, pokrmy obsahující cukr, mouku a konzervační látky, pokrmy s omáčkami a panádami.

Obilí
bílé mouky, loupaná rýže, obilné klíčky, přípravky na zhušťování omáček, těstoviny z bílé mouky.

Nápoje
alkoholické nápoje ( s výjimkou velmi suchého vína ), instantní a všechny slazené čaje, limonáda a coca-cola.

"Zlatá pravidla" protiplísňové diety
Zde je krátké shrnutí, na co musíte při této dietě dávat pozor.

Na prvním místě se ve vašem jídelníčku nachází zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.
Vyhněte se konzervám všeho druhu.
Jezte často bílé a kysané zelí, cibuli a pórek, ředkev a ředkvičky, česnek, křen a ostrou hořčici, podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek.
Zřekněte se cukru a všech jídel, ve kterých je obsažen;bílé rýže a všech výrobků z bílé mouky.
Občas si pro změnu připravujte jídla z celozrnného obilí,ne však každý den. Celozrnné obilí působí kyselinotvorně.
Zeleninu a saláty čistěte důkladně, abyste zabránili nové infekci.
Zeleninu připravujte šetrným způsobem, aby se zachovaly vitaminy, minerály a jiné zdravé látky, které obsahuje. Používejte metody jako je dušení, vaření v páře, ohřívání ve varných sáčcích nebo v keramickém nádobí.
Jako koření používejte čerstvé bylinky, solí šetřte.
Pijte v dostatečném množství minerální vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a maté. Pijte co nejméně kávu a černý čaj, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.
Kůra většinou trvá od 3 do 6 měsíců
Po skončení kůry se stravujte nadále zdravě.

3. OBNOVA PŘIROZENÉ STŘEVNÍ MIKROFLÓRY
Lactobacilus acidophilus
konzumace bílých jogurtů s živou mikroflórou

4.POSILNĚNÍ IMUNITNÍHO SYSTÉMU
Echinacea
vitamín C - 2-3g denně
Jablečný ocet


5.POSILNĚNÍ FUNKCE JATER
Odumírající kvasinky a jejich metabolity musí být z těla vyloučeny. Je třeba posilnit funkci jater jakožto hlavního detoxikačního orgánu.
Rabanon - bylinný přípravek na posilnění funkce jater
ostropestřec mariánský - možno použít i do pomazánek a salátů

6.DOPLŇUJÍCÍ OPATŘENÍ
Dostatečně pijte - min. 2 litry denně.
Používejte nedráždivou čistě přírodní kosmetiku.
K hygieně intimních míst používejte speciální přípravky s protikvasinkovou aktivitou (např. Intima, Intimus).
Začněte používat nový zubní kartáček, který přes noc namočíte do roztoku s protikvasinkovým přípravkem
Během léčby perte prádlo, ručníky a žínky na 95 stupňů Celsia

Jsou to jen rady stažené z internetu,snad to nebude tvrdý oříšek :) Zatím jsem se pustila jen do diety tím nic nezkazím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. dub 2013 08:38 #1425 od ladarozan
Odpověděl ladarozan pro téma Re: Doplňky stravy,boj proti mykóze
Tak to bychom za chvíli nic nejedli :) . Já to řeším tak, že pokud je náznak potíží, tak dávám pozor na to, co jsem snědl a vylučuji to až na základě vlivu. V myasthenii jsem zatím nechal stranou nápoje typu minerálek, jakékoli čaje a už vůbec jakékoli posilující doplňky.
Naopak je třeba vyhledat potraviny, kde je znát zlepšování.
Z mojí praxe zatím vychází, že škodí teplé, sladké a lepkavé pokrmy. Naopak prospívají studené, hořké a křupavé.
Doplňky stravy vylučte, pokud obsahují hořčík. (nebo všechny, ono se nic nestane.)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. srp 2015 17:21 #1663 od Morganetta1
Odpověděl Morganetta1 pro téma Doplňky stravy,boj proti mykóze
plísně ,mykozy jsou nekonečný boj.já s nimi bojuji pořád,měla jsem ve střevech zhubla na 52 kilo,problémy s celým tělem.Byla jsem oslabená.A už mám infekci zase.myslím si,že je to vedlejší účinek imuranu a špatné stravy.Chci se taky zeptat?můžeme colostrum? dostala jsem ho od kamaráda a nechci riskovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. srp 2015 17:21 #1664 od Morganetta1
Odpověděl Morganetta1 pro téma Doplňky stravy,boj proti mykóze
Nystatin hodně škodí játrům!!!!!!!!!!!!!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.638 sekund
Powered by Diskusní fórum