?

Více
06. úno 2009 15:15 #255 od Veronika_S
Odpověděl Veronika_S pro téma Odp.:?
o Ahoj Ivano,

no to je super, hlavne, ze se nemoc uz neprojevuje.Ja jsem v Motole a zitra me pousteji domu.

Jinak vsem jeste jedna vec - napadlo me, co si urcite vemte s sebou do nemocnice a proc:

1. vlhčené dětské kapesníčky - budou se Vám hodit prvních pár dní po operaci, kdy se nemůžete mýt, je to úžasná věc, stačí bohatě 50ks balení.

2.hudbu do uší - odbouráte tím negativní vlivy - mě se babičky na pokoji bavily o tom,jestli je lepší se nechat spálit nebo pohřbít do hrobu - je důležité myslet pozitivně :woohoo:

3. své léky na celou dobu hospitalizace, raději na delší dobu - tady v Motole si je beru sama, tak ať Vás to nepřekvapí.

4. vit C a vápník šumivé tablety - doporučuju ty, které jsou testované jako lék - jediné na trhu aditiva. Na hojení ideální, obsahují 1000mg vitamínu C v příchuti červený pomeranč anebo citrón..osvěží Vás a vápník kvůli odvápnění zubů a kostí při braní kortikoidů

5. masážní mastičku na záda chladivou - buď masážní mast z lékárny, nebo jakoukoliv jinou - oceníte to, když Vás návštěva namaže, je to božská úleva na bolavá záda, když spíte v sedě.

6.polštářek nafukovací cestovní ve tvaru písmene U - tohle mě napadlo včera vnoci, kyž mě začala bolet krční páteř - docela by se mi to hodilo, pokud máte problémy s krční páteří, pak si myslím, že je to ideální na podporu krku

7. stahovací sportovní podprsenka - pro dámy samozřejmě - bolí to o hodně míň a dá se s ní i spát

8.co si nebrat - těžké věci - těžkou tašku, myslete na to, že kvůli jizvě nebudete moct nějakou dobu zvedat těžké věci. Taky si neberte věci na hojení jizvy, myslím tím mastičky, na to je ještě brzy, lékaři doporučují mazat až od 3. týdne.

9. vemte si dobrou náladu!:silly:

Vaše Veronika

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. úno 2009 14:51 #256 od Dasa
Odpověděl Dasa pro téma Odp.:?
ahoj,

chci se podelit se svou zkusenosti,jak na keloidni jizvu.Jsem dva roky po operaci a jizvu mam nadherne zhojenou.Akorat na nejvice viditelnem miste se mi udelali dva cervene "uzlicky"(keloid cca 2cm).Znama mi poradila, at si koupim BIO OIL a masiruji si tim jizvu.Delam to kazdy den po sprchovani uz asi 4 mesice a pozoruji zmeny k lepsimu.Zcervenani neni tak vyrazne a keloid pomalinku ustupuje do pokozky.Nevim,zda je to v CR dostani v lekarnach,tady je popripade webova stranka. www.bio-oil.info/
Preji hodne sily do dalsich dnu boje s MG.
Dasa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Conánek
  • Avatar uživatele Conánek Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
10. úno 2009 13:24 #279 od Conánek
Odpověděl Conánek pro téma Odp.:?
ahoj, mám problémy s kaloidem, tak se chci zeptat, kde jste biooil koupila! předem děkuji za odpověď.
barbora

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2009 14:43 #280 od Dasa
Odpověděl Dasa pro téma Odp.:?
Ahoj Barboro,

ja ziju momentalne v Anglii a tady se da koupit kdekoliv v lekarne, ci drogerii.Maly (60ml)stoji v obchode asi 8.50 liber.Pokud neni k dostani v ceskych lekarnach (coz si nejsem jista), tak se zkuste podivat na vyse uvedene webove stranky, nebo na www.amazon.co.uk,kde je snad i levnejsi nez v obchode a jsem si jista, ze delaji i mezinarodni zasilky do CR (nevim vsak presne jaka je cena postovneho).Pekny den.Dasa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2009 14:54 #281 od Veronika_S
Odpověděl Veronika_S pro téma Odp.:?
Moc Vás zdravím,

jako lékárnice (která teď ale nedělá v lékárně) doporučuju dojít do lékárny a zeptat se, ať obtelefonují distributory, zda to někdo nemá.

Pokud s tím budeš mít problém, tak já to zkusím přes známě, jestli se to nedá někde sehnat.

Ze studií ale vím, že je třeba masírovat jizvu lubrikanty, oleji..proto si myslím, že je prakticky jedno jakým olejem si to masírujete, pokud si to hlavně masírujete. Našla jsem ještě alternativy olejů weleda na internetu, doporučila bych růžový a měsíčkový. weleda.cz/new/index.php?menu1=2&menu1ite...enuitems10menulink=1

Ty jsem viděla v DM drogerii a taky v lékárnách.

S pozdravem,
Veronika

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Conánek
  • Avatar uživatele Conánek Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
23. úno 2009 00:17 #287 od Conánek
Odpověděl Conánek pro téma Odp.:?
ahojan,
tak masíruji a masíruji, ale jizva nic. Moc prosím někoho ještě o nějaké rady. Jizva vypadá příšerně a roste každým dnem, ani biolaser nepomohl a nevím co dál... lepím si na jizvu Sil k plátek, ale nezdá se mi, že by to nějak pomáhalo... a navíc na jizvě moc nedrží, i když ho pevně lepím... dříve, na jinou jizvu jsem měla jiný plátek, ale bohužel nevím, jak se jmenuje a kde ho sehnat, ten lepil a na jizvě držel! Ještě mám dermatixsgel, ale nestíhám to kombinovat, tak bych ráda věděla, co je vlastně nejlepší...
v polovině března jdu na kliniku, co mi byla doporučena a myslím, že dostanu do jizvy nějaké injekce, to zas bude bolest ;)
je mi z toho docela smutno aspoň kdyby jizva moc nebolela ...
Předem děkuji za rady!!!
A přeji úspěšný den, Bára:P

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.344 sekund
Powered by Diskusní fórum