?

Více
30. lis 2008 20:42 #158 od Dasa
Odpověděl Dasa pro téma Odp.:?
Veroniko,

uz druhy den po operaci za Tebou na JIP prijde rehabilitacni sestra a zacne s tebou rehabilitovat a pozdeji take chodit.Na oddeleni jsem pak uz normalne chodila a byla uplne samostatna.Doma jsem chodila hned zpocatku na kratsi prochazky, vzdycky ale s doprovodem.Prvni tyden doma jsem pouze lezela, sedela ci chodila na uz zminene prochazky,pak jsem zacala s lehcimi domacimi pracemi a postupne si pomalu pridavala.Prvni tri tydny jsem nezvedala nic tezsiho.Myslim, ze sama poznas, co je pro tebe nejlepsi a co ti rana na hrudniku dovoli.Celkove jsem po operaci zustala doma dva mesice.Pekny vecer.Dasa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Sona
  • Návštěvník
  • Návštěvník
02. pro 2008 11:24 #164 od Sona
Odpověděl Sona pro téma Re:Odp.:?
Jak tak ctu tak je to hrozne individualni.

Od chvile co me probudili z narkozy me to bolelo hrozne a dlouho, pri sezeni, chozeni, lezeni, proste furt, rady typu vemte si ibalgin kdyz vas to boli od doktoru me zvedaly ze zidle... Teprve vice nez po mesici a pul me pustili na rehabilitaci, kde mi doktorka odblokovala pater a bolest ustoupila. Na nemocenske jsem byla 8 mesicu... Navrat na plny uvazek od ledna (v zime takze to bylo o to horsi), dojizdeni, moc jsem to nezvladala ale casem se to zlepsilo. Ze zacatku jsem si brala kazdy tyden pul den az den dovolenou abych to prezila, nastesti jsem ji mela hodne nevybranou z minuleho roku.
Jizva je samostatna kapitola, viditelna samozrejme je, takze v lete triko s vystrihem a je jasne kde vsichni ziraji.. A to mam od operace 4.5 roku. Ale to se naucis ignorovat, nic jineho ti stejne nezbyde. Jinak zivot se zmeni, musis se prizpusobovat tomu jak se momentalne citis a smirit se s tim, ze ne vzdycky udelas vse co si naplanujes.

No, chtela jsi napsat zkusenosti:-))

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. pro 2008 17:36 #165 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:?
Veroniko.
mohu Vaše odkazy umístit do sekce léčba - thymektomie?


Ještě malá poznámka, v řadě zemí se provádí operace tzv. VTS metodou - videothorakoskopií, zavedou se operační sondy na několika místech hrudníku a odebírá se pod vizuální kontrolou tkáň brzlíku. V Německu operacují dokonce tzv. robotickým systémem Da Vinci. O této metodě se ale vedou velké diskuze, zpochybňuje se možnost úplného odstranění celého zbytku brzlíku. Letos jsme v Praze řešili mladou ženu, která měla před 2-3 lety touto metodou provedenou operaci a stále nebyly v dobrém stavu. Vrtalo mě v hlavě proč, dělali jsme kontrolní CT a tam byl nález zbytku thymu. Přemluvili jsme jí ke klasické operaci a skutčně se našel poměrně velký kus brzlíku...

dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. pro 2008 22:57 #166 od Veronika_S
Odpověděl Veronika_S pro téma Odp.:?
Děkuji Vám všem za příspěvky o tymektomii!

Myslím, že hodně lidem, co váhají nad tím a neví, co je čeká, budou velkým přínosem.

Pane doktore, to je výborný nápad, myslím, že se jim to v sekci "tymektomie" bude lépe hledat.

K těm různým metodám - máte pravdu, toto vyplynulo z čtení článků o méně invazivních metodách, že jsou sice "pohodlnější" a ne tak odstrašující, ale v konečném efektu je transsternální tymektomie kvalitnější a jistější. A z mého pohledu - raději bych to absolvovala jednou a dost, než se nechat kuchat vícekrát.

Mějte se moc pěkně!
Veronika

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2008 14:19 #167 od katka
Odpověděl katka pro téma Odp.:?
zdravím všechny myastheniky,

Ráda bych se s vámi podělila se svou zkušeností s operací
Myasthenii jsem onemocněla před 4 roky.Po zjištění v Brně mě byla doporučena operace,která bohužel mě byla provedena s levé strany tím šetrnějším způsobem.Pořád se však můj stav nelepšil,byla jsem na vysokých dávkách Mestinonu(8*1)Medrolu(32 mg),Imuran(2*1).Proto jsem vyhledala pana doktora Piťhu,který se po krátkém čase vyjádřil tak,že asi bude nutné absolovovat druhou operaci,protože si myslí,že tam něco ještě zbylo.Bylo to pro mě velmi těžké rozhodnutí,protože dvakrát jít na jednu operaci je podle mě trochu nenormální,ale nakonec jsem se rozhodla na operaci jít.Jedním z důvodů bylo to,že už snad nebudu muset užívat tolik léků. Jak se ukazalo,přesvědčení pana doktora se letos v červnu potvrdilo.Zbylo mi tam asi 40% brzlíku.
Chtěla bych poděkovat všem,kteří se o mě v Motole po operaci dobře starali,především panu doktorovi Schütznerovi.
Po operační průběh byl u mě dobrý.Za 14 dní po operaci jsem absolovovalo i zkoušku ve škole,protože dálkově studuju.Teď půl roku po operaci se cítím už čím dál tím líp,začala jsem pracovat,chodím pravidelně cvičit.Pan doktor mě na nedávné kontrole konečně začal snižovat léky.
Přeju všem,kteří mají před operací,hodně síly a odvahy ať neváhají a určitě na operaci jdou:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. pro 2008 13:02 #170 od Lybicka
Odpověděl Lybicka pro téma Odp.:Re:Odp.:?
Ahoj Sono,

ja mela po operaci rocni dite a MUSELA jjsem ho zvedat- Bolelo to jako cert!Rozela se mi i jizva, nicmene hodne pomohl laser. Ani to nakonec tak moc nestalo. Byla jsem myslim 4x a mam uz skoro stejnou barvu jizvy jako kuze!B)
Drzim pesticky! :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.707 sekund
Powered by Diskusní fórum