Myasthenia gravis po porodu

  • dagmarqka2010
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
28. lis 2014 12:31 #1607 od dagmarqka2010
Myasthenia gravis po porodu vytvořil uživatel dagmarqka2010
Dobry den
opat sa obraciam ku vam s prosbou o pomoc,uz predtym som vam pisala ohladom toho ze mam okularnu formu MG apodla krvnych vysledkov je to aj seronegativna forma MG,,toho casu som po sekcii ktoru mi robili v 36 tyzdni so spinalnou anestezou,chcem vam povedat ze som mala obycajnu poradnu u gynekologa ,napojili ma na CTG,,a ja som mala uz kontrakcie kazdych 5 minut a ja som pri tom nic necitila vobec ziadnu bolest len mierny tlak v brusku no nic viacej aj ja ale aj primar sme boli v soku ako je to mozne,,mohlo to byt mojou diagnozou?Po sekcii som mala silnu triasku,hypotenziu 45/25 ,tachykariu a problem s dychanim.Momentalne som 3 mesiace po sekcii a citim sa rovnako ak predtym,uzivam Mestinon 60 mg 3krat denne jednu tbl,mesiac po sekcii som sa chcela objednat na kntrolu do Bratislavy k Doc.Spalekovi ale neuspesne pretoze bol na nakom seminari tak som nezastihla.Teraz som v Anglicku a budu mi robit MRI,,pretoze lekari si myslia ze mozno MG nemam a ide o mozno nejaku MIGRENU,,,co si vy o tom myslite,,?Ked mam problemy so zrakom ,,diplopia,,zahlmene videnie,citim slabost v krku v hornych koncatinach ,mam zasklby mimickeho svalstva,niekdy mi lave viecko pada dole,mavam krce,pr dlhsom rozpravani mam problem s artikulaciou,,nedokazem dlho stat a ani vykonavat urcitu cinnost dlhsie ,,ked sa citim zle napr.ked dlho stojim v autobuse tak najpr citim slabost v krku,,potom sa mi kruti v hlave ,mam hypeventilaciu ,trpnu mi ruky a citim celkovu slabost az niekedy omdliem ,,tak neviem ci ju mam ci nie pretoze titer protilatok som mala 0,1,,co je v norme a pri EMG bola nejaka odchylka,,,okrem MG mam TETANICKY SYNDROM,HYPOPLAZIU AV V PRAVO ,HYPERKINECKU CIRKULACIU SRDCA.Chcem sa vas spytat vlastne na vas nazor co si o tom vy myslite pripadne co by trebalo ake vysetrenie zopakovat pretoze MG mi Doc.Spalek zistil v 2012,,,a od tej doby sa mi ziadne vysetrenia okrem z krvi neurobili a ja sa citim horsie ako predtym,,,
Za odpoved Vam vopred velmi pekne Dakujem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. pro 2014 09:42 #1611 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Myasthenia gravis po porodu
Dobrý den,
je to vělmi obtížné se vyjadřovat k něčemu, co na "vlastní oči nevidím". Z charakteru vašich obtíží se ale domnívám, že oční forma myastenie již mohla přejít do formy generalizované, tedy postihující již i jiné svaly. Řada dalších obtíží připomíná spíše projevy tetanie. Nevím, zda jste ve Velké Brtánii trvale, ale měla by jste se co nedříve spojit s Doc. Špalkem a celou situaci probrat. POvažuji to za velmi nutné.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.634 sekund
Powered by Diskusní fórum