Úroveň péče o pacienty

More
23 Mar 2009 20:12 #336 by Marcela
Replied by Marcela on topic Odp.:Úroveň péče o pacienty
Dobrý den,
myasthenia mi byla diagnostikovaná v roce 1996, ale zpětně jsem si uvědomila, že ty problémy, které jsem měla pár let před tím, už patřily k danému onemocnění. Spouštěčem byl zřejmě první porod - tak rok po něm začaly drobné problémy s očima. Bohužel to nebylo dvojité vidění, jen jsem například při fénování vlasů nevydržela udržet pohled mírně vzhůru - zavírala se mi víčka. V průběhu dalších let se přidaly další menší problémy, které mě ale nijak výrazněji v životě neomezovaly. Vvyvrcholilo to tím, že v té době jsem se věnovala (rekreačně) orientačnímu běhu a přitom jsem zjistila, že nemůžu běžet z kopce (nohy prostě vypovídaly službu). Také jsem byla dosti unavená a velice často mě bolela hlava. Obvodní lékařka mi udělala běžné odběry (jaké překvapení - byly v pořádku) a odeslala mě i k neurologovi. Neurolog vzal mé vyšetření velmi zkrátka (dostala jsem Alnagon), protože za ním přišel některý z jeho známých. Takže to byla moje prvotní léčba a jelikož bylo jaro, tak se to svedlo na jarní únavu (měla jsem si ještě koupit minerály a vitamíny pro povzbuzení - nepomohly). Tudíž jsem podle lékařů byla zdravá, a tak jsme se s manželem rozhodli pro další dítě. Těhotenství bylo pohodové - všechny problémy zmizely. I porod jsem zvládla v pořádku. Zato zhruba po pěti měsících jsem se nestačila divit - v rukou jsem skoro nic neudržela, nemohla jsem pořádně jíst, pít, mluvit. Nakonec tam byl i dost nepříjemný pád na chodníku (brkla jsem a spadla přímo na obličej). Znovu jsem se ocitla u neurologa - jiného, a ten už provedl správnou diagnózu. V roce 1998 jsem prodělala thymektomii a můj stav se tak nějak ustálil. S pomocí manžela a mamky jsem se naučila zvládat domácnost, dvě děti a svůj zdravotní stav. Můj muž před necelými třemi lety, bohužel, zemřel, takže jsem na vše sama. A mívám toho plné "kecky". Před rokem mi konečně přiznali plnou invalidku, ale letos mi ji opět vzali - takže zase přibudou další problémy a stresy.
Marcela

P.S. Děkuji, pane doktore, za Váš vstřícný přístup k nám pacientům. (S Vaším předchůdcem bylo jednání dosti nepříjemné, nevím, třeba byla chyba u mě.) A že jste vytvořil tyto stránky - to je naprosto úžasná věc!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Líba
  • Visitor
  • Visitor
24 Mar 2009 07:54 #337 by Líba
Replied by Líba on topic Odp.:Úroveň péče o pacienty
Ahoj Marcelo, klobouk dolů, vůbec to nemáš jednoduché. Tak držím palce, ať to všechno zvládneš, pokud možno co nejčastěji s úsměvem.:) Je to pak všechno nějak jednodušší. Tak hodně štěstí.:lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Time to create page: 0.854 seconds
Powered by Kunena Forum