prednison

Více
10. úno 2010 16:50 #810 od papa
prednison vytvořil uživatel papa
Dobrý den pán doktor,

chcem sa Vás opýtať, prečo sa mi vždy zhorši, ked znížim prednison? Uplne mi zostane oslabena tvár a telo:woohoo: . Ale prednison predsa nie je priamo na svaly ale mestinon, tak prečo sa cítim po znížení tak zle?

dakujem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. úno 2010 20:31 #813 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:prednison
Dobrý den,
prednison je protizánětlivý a imunosupresivní lék. Působí na buňky imunitního systému tak, že snižuje jejich aktivitu, tedy i těch škodlivých, které tvoří protilátky. U některých myasteniků je zřejmé, že nelze snížit prednison pod určitou dávku, protiže se pak projeví příznaky zvýšené únavy v souvislosti se zablokováním více receptorů protilátkami. Někdy se to řeší tak, že se k prednisonu přidávají jiné léky- imunosupresiva, a oba dva druhy léků se ve svách účincích sčítají, takže se mohou dávaz nižší dávky.
s pozdravem :)
dr. Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. dub 2010 21:37 #911 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:prednison
Dobrý večer,tak to je fajn,že se účinky imuranu a prednisonu sčítají,vlastně nám pomáhají.Chtěla jsem se ale zeptat:užívám 50 mg imuranu ráno a obden večer 20 mg prednisonu.Byla mi upravena medikace,prý mám užívat prednison ráno s imuranem,prý se kortizol vyplavuje ráno,tak jsem zmatená.Nemůže se mi nějak myasthenie zhoršit???Děkuji Zdeňka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. dub 2010 22:51 #912 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:prednison
Dobrý večer,
dost se divím, jak jste přišla k tomu, že berete Prednison večer. Ten se doporučuje brát zásadně ráno, skutečně tak aby napodoboval přirozenou produkci kortizolu.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2010 09:59 #915 od walzanka
Odpověděl walzanka pro téma Odp.:prednison
Dobrý den,pane doktore,já jsem na to nepřišla.užívala jsem léky tak,jak mi byly naordinovány na MD v Praze,ale jelikož paní primářka Bakosová už na Md není,tak jsem ze zvědavosti zavítala na dispenzář do Ostravy k paní doktorce Mudr.Junkerové a ta mi upravila léky.Užívám právě imuran a prednison ráno.Tak mi to upravila paní doktorka,byla jsem právě zmatená jak to tedy mám brát .Jinak děkuji moc za odpověď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.338 sekund
Powered by Diskusní fórum