Je to myasthenie?

Více
30. říj 2012 21:13 #1370 od Luciee
Odpověděl Luciee pro téma Re: Je to myasthenie?
Dobrý den pane doktore, lékař má podezžení na generalizovanou formu MG. Z EMG mám hraniční dekrement šíjovém svalstvu oboustanně a pozitivní na obou očích. Protilátky jsou negativní. Z klinického nálezu převažují špatné výsledky ve "výdržových testech" - ruce, hlava, berec. Jinak cítím velkou únavu, padá mi oční víčko (ne však každý den)hlavně po námaze a k večeru, občas se špatně polykám - jako když mám angínu, pomáhá mi zmrzlina a artikuluji. nyní jsem byla nemocná virozou a měla jsem velké problémy i s dýcháním a vykašlávání, jako bych neměla v sobě tu sílu na pořádný nádech, vše se ještě zhoršilo po antibiotikách (myslím NUlicin), tak jsem dostala jiná a to už bylo dobré. Sice to dlouho tvralo, než jsem se z toho dostala, ale už je to OK. Byla jsem minulý týden na SF EMG, které je negativní. Chtěla bych se zeptat, píše se, že toto vyetření je velmi specifické. Znamená to tedy že se u mě nejedná o MG, když mám toto vyšetření negativní? Dr. říkal, že by vyzkoušel ještě nějaké léky, ale za 3 týdny jedu cca na 3 měsíce na zahraniční stáž, tak jsme kontrolu odložili až po návratu. Můžu se zeptat na Váš názor na dg. a na tu specifičnost SFEMG? Děkuji Lucie

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. říj 2012 12:02 - 31. říj 2012 12:04 #1371 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Je to myasthenie?
Dobrý den,¨
základem stanovení diagnózy je klinický průběh. 20% pacientů s podezřením na MG nemá protilátky a cca 5-10 může mít i negativní SFEMG, záleží z kterých svalů se vyšetření dělá !!!
Charakter vašich obtíří dost věrně odpovídá příznakům MG.
V těchto případech se skutečně postupuje podle tzv. vedlejších diagnostických kriterií (odpověď na léky apod.) V případě problémů se můžete po vašem návratu obrátit přímo na pražské myastenické centrum. Uvědomte si prosím, že ale během Vašeho zagraničního pobytu se může Váš stav výrazně zhoršit!!!
S pozdravem :)
dr.Piťha
Poslední změna: 31. říj 2012 12:04 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.151 sekund
Powered by Diskusní fórum