Může jít o MG?

  • xslunce
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
18. čvc 2012 18:23 #1327 od xslunce
Může jít o MG? vytvořil uživatel xslunce
Dobrý den pane doktore, mám problémy se zavírajícím se víčkem, svalou slabostí, únavou a tak jsem byla na EMG k vyloučení myastenie, či myastenického syndromu. EMG nedopadlo dobře, hlavně v obličejí a šíjovém svalstvu prý není normální. Doktorka mě hned poslala na oddělení, kde mi brali krev na protilátky proti acetylcholinu. Na žádance k odběru krve jsem se dočetla že EMG nález odpovída MG. Lékařka to celé konzultovala s jiným dr. a mě nic neřekli. Zpráva mi prý přijde domů, mám se řídit tím, co tam bude napsané a nejspíš mě odešlou do Prahy. Neurologické problémy mám již delší dobu, uvažovalo se i o RS, ale není na 100% potvrzená. Mám prý nějaké nespecifické autoimunitní onemocnění CNS, nejspíše v rámci systémového AI s pozitivitou ANA Ab. Myslíte, že by se mohlo jednat o MG? Za jak dlouho jsou výsledky na protilátk (posílalo se to někam do Prahy)úplně jsem se zapoměla zeptat?
Dost mě to vylekalo. Děkuji za informace :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čvc 2012 12:13 - 24. srp 2012 17:59 #1329 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Může jít o MG?
Dobrý den,
vaše obtíže by ,mohly odpovídat myastenii, zejména pokud je pozitivní nález na EMG. Protilátky se vyšetřují na biochemii Všeobecné fakultní nemocnice a výsledky bývají k dispozici nejpozději do 3 týdnů. Protilátky mohou však být až u 20% lidí s myastenií negativní. Pokud se myastenie prokáže, jde o onemocnění, které je v současné době docela dobře léčitelné.
S pozdravem :)
dr.Piťha
Poslední změna: 24. srp 2012 17:59 uživatelem admin.
Poděkovali: xslunce

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • xslunce
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
24. srp 2012 14:51 #1342 od xslunce
Odpověděl xslunce pro téma Re: Může jít o MG?
Dobrý den pane doktore, dnes jsem konečně dostala výsledky Emg. Repetitivní stimulace:
M.abd. dig min dx. dekremen -6 až -9%;
m.trapezius bilat +1az -2% vpravo, -12 az -1% vlevo
m. nasalis bilat vpravo dekrement -15 až -18% vlevo nehodnotitelné
Závěr: dle repet stimulace je nález hraničního dekrementu v m. trapeziusoboustranně v m. nasalis je nález vpravo již jednoznačný - je susp. s onemocnění MG
doporučení doplněnen odber protilátek anticholinnerg (toto jsem si zjistila v Praze že je 0) i anti MUSk, kontrola s výsledky a dorešení nejspíše konzultace myastenického centra.
Opravdu pane doktore může podle toho jít o MG i když mám ty první protilátky negativní? Nebo se může jednat o něco ještě zcela jiného? Je pravdy, že Baclofen mi nyní situaci dost zhoril, tak jsem ho vysadila.
Děkuji za odpověď

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2012 17:59 #1344 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Může jít o MG?
Dobrý den,
definitivní stanovení diagnózy je možné až po klinickém vyšetření a zhodocení všech nálezů. Takhle je to tak trochu hádání z karet.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.835 sekund
Powered by Diskusní fórum