myastenicka kriza

  • Danjita
  • Avatar uživatele Danjita Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
25. kvě 2013 14:02 #1470 od Danjita
myastenicka kriza vytvořil uživatel Danjita
Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať ohľadom krízy s dýchaním. Na MG sa liecim od novembra min roku, práve sa liečim už druhý krát pre relaps plazmaferezou. V novembri mi prešla hladko bez nežiaducich účinkov. Teraz sa mi pri nej vyskytla komplikácia pri zavádzaní kanylu mi bol urobený pneumotorax, zistili to.na druhý deň, som na drene, no nenašla som tu nikoho kto by ho tu prekonal, ak ste sa s tým stretli zvykne sa vrátiť alebo sa to pekne zahojí? Ďalšíu otázku smerujem k plazmafereze , som po 3 stav je lepší no koli krize beriem syntostigmin 4x denne a medrol 250.mg, už pred relapsom som pociťovala na tvári a krku nával tepla s následným červenanìm na hrudi tvári a rukach, s tým máte skúsenost u pacientov?tiež som tu p tom nič nenašla, fľaky sa mi robia aj pri kontakte s alkoholom - dezinfekcia, zápach.... Pri 3 plazmafereze mi vyhodilo na tele červene pupence, po podaní hydrokortizolu to ustúpilo, Liecbu plazmaferezou mám indikovanu kvôli relapsu po podaní ivig, nemohla som prehltat a následne som sa nemohla nadýchnuť takže ma predychali cez prístroj a raz sa mi to vrátilo po PF Ked mi urobili dren. ja len ci po stabilizacii. Este mam 2 plazmaferezy je zvýšenie rizikp návratu slabosti dýchacích svalov ? A či návaly tepla a zacervenanie môže súvisieť s užívanim kortikpidov...dakujem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. kvě 2013 12:08 - 27. kvě 2013 12:09 #1471 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: myastenicka kriza
Dobrý den,
plazmaferéza se používá pro krátkodobé zlepšení myastenie. Bohužel je spojena s některými komplikacemi, např. právě s pneumothoraxem, ten se velmi rychle zahojí. Popisované obtíže se zarudnutím apod. souvisejí nejspíše s alegií, zejména, pokud to ustoupilo po Hydrokortizonu. Řada obtíží je zase spojena s vysokou dávkou kortikoidů. Plazmaferéza je velmi účinná, nemyslím si, že by se mělo vyvinou selhání dýchycích svalů. Přeji vám hodně štěstí. :)
dr.Piťha
Poslední změna: 27. kvě 2013 12:09 uživatelem admin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Danjita
  • Avatar uživatele Danjita Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
28. kvě 2013 02:24 #1472 od Danjita
Odpověděl Danjita pro téma Re: myastenicka kriza
Ďakujem za odpoveď pán doktor, to je pravda že krátkodobé zlepšenie no ak by sa už správne nastavila liečba mohlo by to vydržať. Aspoň mi bolo povedané,že relaps zrejme nastal v dôsledku rýchleho zníženia liekov...Dnes po 4 plazmafereze sa už alergická reakcia neopakovala takže predpokladám,že to mohlo byť aj z vysokých dávok liekov. Náhodou nemáte skúsenosti ako.dlho sa u myastenikov taký pneumotorax lieči?už mam 5 deň drenâž a netuším ako dlho to potrvá:) ďakujem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. kvě 2013 19:07 #1474 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: myastenicka kriza
Pneumothorax se léčí na jipce nebo na plicním, bohužel s tím nemám moc zkušeností, naštěstí to není častá komplikace,ale do 7 -1O dnů si myslím, že by to mělo být OK. :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 4.242 sekund
Powered by Diskusní fórum