Zvětšený brzlík - léčba?

Více
12. čvn 2013 17:29 #1483 od Simis
Zvětšený brzlík - léčba? vytvořil uživatel Simis
Dobrý den,
mám již několika měsíční problémy s dýcháním a již 3 měsíce lítám od jednoho doktora k druhému (ale o tom se myslím nemusím moc rozepisovat). Podstatné je, že nakonec po provedení CT došli k závěru, že se jedná o "thymus, thymom nebo eventuálně lymfom" (citace z lékařské zprávy) a sděleno mi bylo akorát to, že je možné, že můžu mít zvětšený brzlík. Příští týden mám být hospitalizována na klinice a léčba má pokračovat. Já však nemůžu ani spát, jak žiji v nejistotě, co to se mnou vůbec je a co se bude dít dál. Na internetu jsem si dohledala právě nemoc - myasthenia gravis, která může být s brzlíkem spojována... ale řekla bych, že nemám žádné příznaky této nemoci. Nic jiného, co by způsobovalo zvětšení brzlíku jsem nenašla, proto ani netuším, jak může probíhat léčba. Co jiného by mohlo tento jev zapříčinit? A jak se to léčí? Bude nutná operace? Dodala bych, že je mi teprve 18 let.
Omlouvám se za vyčerpávající text a předem děkuji za odpověď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čvn 2013 09:07 #1490 od admin
Odpověděl admin pro téma Re: Zvětšený brzlík - léčba?
Dobrý den,
ve vašem věku může být brzlík na CT hrudníku ještě aktivní, to znamená, že je to normální nález. V tom případě by jse ani neměla mít příznaky myastenie. Jiná situace by byla v případě podezření na nádor brzlíku - thymom, což by se mělo na CT rozlišit. V případě nejasností by se mohl udělat bioptický odběr vzorku tkáně brzlíku.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.003 sekund
Powered by Diskusní fórum