Zhorsenie myasthenie

  • Katka2552
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
21. bře 2015 09:26 #1631 od Katka2552
Zhorsenie myasthenie vytvořil uživatel Katka2552
Dobry den prajem, prosila by som o radu.
Pred 9 rokmi mi bola diagnostikovana MG,absolvovala som tymektomiu, asi 1 rok brala prednison a nasledne sa moj stav natolko zlepsil,ze 5 rokov som bola bez liekov a na MG som "zabudla". Moj stav sa mierne zacal zhorsovat 7 mesiacov po porode,brala som asi 2 mestinony a do 2 mesiacov som bola znova Ok a bez liekov. Od vtedy po kazdej tazkej zivotnej udalosti asi raz do roka sa mi stav zhorsi,padanie viecka,mierne problemy s recou trva to 2-3 mesiace, beriem 1-2 mestinony denne potom Mg znova prejde.
Pred par mesiacmi som prekonala 3x za sebou virozu, dost ma to oslabilo a nasledne som mala zatial najtazsie stresove obdobie v praci : vysledok znova zhorsenie stavu,ale az natolko,ze som na zaciatku mala pocit ,ze mi ani mestinon nezabera.Beriem 3-4 mestinony denne, rano je to najhorsie, citim slabost uz aj v rukach,co som predtym nemala,cez den fungujem normalne,ale na mestinone a k veceru sa mi paradoxne stav zlepsuje a s mensimi problemami vydrzim aj bez mestinonu.
Je podla vas potrebna aj dalsia liecba?
Dakujem za odpoved,
S pozdravom,Katka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. bře 2015 13:05 - 24. bře 2015 13:08 #1632 od admin
Odpověděl admin pro téma Zhorsenie myasthenie
Dobrý den,
velmi se bráním radám na dálku, protože každý člověk s myastenií je individualita. Nejsem si jistý, zda docházíte na specializované pracoviště - Centrum myastenie v Bratislavě Ružinově - Doc. Špalek.
Jediné co mě v tuto chvíli napadá a co nemůže nic zkazit, zkuste večer kolem 21.00 lék, který se jmenuje Ubretid napřed 0,5 (event i celý) on začíná zabírat až za několik hodin, takže by mohl pokrýt to ranní zhoršení. Je třeba vyhnout se stresům, je to jeden z důležitých provokujících faktorů. Zda se vrátit v Prednizonu nemohu posoudit
S pozdravem :)
dr.Piťha
Poslední změna: 24. bře 2015 13:08 uživatelem admin.
Poděkovali: Katka2552

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Katka2552
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
24. bře 2015 13:36 #1633 od Katka2552
Odpověděl Katka2552 pro téma Zhorsenie myasthenie
Dobry den,
Dakujem za odpoved. Ano liecim sa u p. Doc. Spaleka,momentalne sme len v telefonickom kontakte, kedze navstevy doteraz neboli potrebne. Zatial mi naordinoval Mestinon a keby sa mi stav zhorsil mam sa mu ozvat ohladom dalsej liecby, ale prednizon zatial nechce riesit.
Chcela som vediet aj Vas nazor a este raz velmi pekne dakujem.
S pozdravom
Katka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 2.259 sekund
Powered by Diskusní fórum