Operacia tymusu

  • Jarmila
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
14. pro 2015 15:31 #1692 od Jarmila
Operacia tymusu vytvořil uživatel Jarmila
Dobry den pan doktor, chcem sa spytat ako sa operuje najdeny tymus na hrudniku? Teda akymi sposobmi... Ja mam ist na tymektomiu a kamaratke odporucil akusi laparoskopiu a to tromi vpichmi, ze je mlada a jazvy su skarede. Preco to neodporucil aj mne a povedal mi, ze je len tymektomia-rozrezanie hrudnika???? :( Dakujem pekne za odpoved

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. pro 2015 09:30 #1693 od admin
Odpověděl admin pro téma Operacia tymusu
Dobrý den,
jsou 2 operační techniky, ta první, spočívající v odstranění brzlíku otevřením hrudníku protětím hrudní kosti, která se používala dříve a modernější postup, endoskopický pod kontrolou video, kdy 3 sondami po straně hrudníku se bzlík odtraní. Každá metoda má své výhody a nevýhody, v ČR se v současné době operují mladé, štíhlé ženy převážně endoskopicky.
S pozdravem :)
dr.Piťha
Poděkovali: Jarmila

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Jarmila
  • Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
16. pro 2015 12:39 #1695 od Jarmila
Odpověděl Jarmila pro téma Operacia tymusu
Dobry den, dakujem krasne za odpoved. Este otazocka, ze ako dlho sa to endoskopicky robi? Lebo vsetky myasthenicky, které poznam boli 3-4 roky dozadu operovane len tymektomiou - rezom hrudnika. Vtedy sa to endoskopicky este neriesilo? A preco mne nebola ponuknuta moznost endoskopie, ale bolo mi povedane, ze je len tymektomia?
Dakujem :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. pro 2015 23:51 #1696 od admin
Odpověděl admin pro téma Operacia tymusu
Dobrý den,
v Praze se endoskopicky operuje 5 - 6 let, nevím ale jak dlouho na Slovensku.
S pozdravem :)
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.270 sekund
Powered by Diskusní fórum