Je myasthenia gravis dědičná???

  • Drahuše
  • Avatar uživatele Drahuše Autor tématu
  • Offline
  • Nováček
  • Nováček
Více
29. čvc 2009 13:50 #484 od Drahuše
Je myasthenia gravis dědičná??? vytvořil uživatel Drahuše
Ahoj vsem,
nevím zda-li se nekdo na toto téma dedicnost myasthemie jiz ptal. Jsem internetový zacátecník:P. Mám dve dospele deti 25 a 20let. Velice se obávám, aby jsem jim tuto nemoc nepredala.
U mne se nemoc projevila, kdyz mi bylo 36 let.


Dekuji za odpovedi.

Hezký den :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. srp 2009 15:47 #512 od Ivana S.
Odpověděl Ivana S. pro téma Odp.:Je myasthenia gravis dědičná???
Ahoj Drahuše, moje dcera otěhotněla právě v době, kdy jsem se dozvěděla, že mám MG. Obě jsme se ptaly několika lékařů a všichni tvrdili, že MG není dědičná. V knize o MG jsem se dočetla: "MG není dědičná, i když se může dědit zvýšená vnímavost k chorobám s poruchou imunity."
Přeju hezký konec léta. Ivana

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. srp 2009 19:27 #514 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Je myasthenia gravis dědičná???
Dobrý den,
k otázce dědičnosti - existují choroby u nichž je jednoznačně prokázána dědičnost podle mendělejových zákonitostí, například existují tzv. myastenické syndromy, způsobené poruchou uspořádání molekul v oblasti nervosvalové ploténky. U nás jsou touto vzácnou chorobou postiženi zejména rómové a je zajímavé, že toutéž poruchou trpí lidé v Indii. Je to jeden z důkazů, že romové pocházejí z Indického poloostrova.
U myastenie je tomu jinak. K tomu, aby se objevila, je třeba, aby došlo k odchylce několika desítek genů. Řada genů naopak vzniku myastenie brání. Genetický vliv na rozvoj myastenie se nyní intenzivně zkoumá. Myastenie se vyskytuje v příbuzenstvu tak jako ostatní autoimunitní choroby asi ve 2 - 3 %.
S pozdravem:P
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. srp 2009 19:05 #520 od Jíťa
Odpověděl Jíťa pro téma Odp.:Je myasthenia gravis dědičná???
Dobrý den, celkem mě dědičnost u této nemoci zajímá, protože asi máme se sestrou velkou smůlu a patříme do té skupiny 2%, ale prostě myasthenii máme obě dvě. Chtěla jsem se zeptat, jestli v tomto případě je náchylnost našich dědí k autoimunitním onemocněním větší a zda je v případě budoucího těhotenství lepší podstoupit nějáké genetické testy. Děkuji Jíťa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. srp 2009 21:31 #521 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Je myasthenia gravis dědičná???
Dobrý večer,
výzkum genetických faktorů u autoimunitních onemocnění je v posledních letech velmi intenzivní. Dá se očekávat že v nejbližších letech dojde k objevení dalších genetických vlivů, které mají vliv na rozvoj myastenie. Očekává se také pokrok v léčbě, která by mohla v horizontu 10 - 20 let vést k zavedení genetické léčby, která by byla "šita na míru".
Obecně se zvyšuje riziko přenosu u myastenie u jednovaječnách dvojčat na další generaci až k téměř 10%, pokud se jedná o sourozence, která nejsou jednovaječná riziko je podobné jako v ostatní populaci. Myslím si ale, že by jistě bylo dobré si do genetické poradny zajít.
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.421 sekund
Powered by Diskusní fórum