Oční forma myasthenie gravis

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
01. zář 2009 22:04 #537 od JOLMARK
Oční forma myasthenie gravis vytvořil uživatel JOLMARK
Dobrý den.

Mám dotaz,v rubrice členění poruch nervosvalového přenosu ,kde se píše o oční myasthenii, se píše ,že je izolována pouze na oční svaly. Mám tomu rozumět tak ,jestliže dojde k postižení jiných svalů,například svalů krku nebo žvýkacích lze tedy jednoznačně říct ,že se jedná o formu generalizovanou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2009 13:06 #538 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Oční forma myasthenie gravis
Dobrý den,
v tomto případě je odpověď stručná - ano.
Pokud se generalizace, tedy postižení ostatních svalů z původní oční formy do 2 - 3 let je riziko generalizace v dalším průběhu méně než 3%.
S pozdravem
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • JOLMARK
  • Avatar uživatele JOLMARK Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
02. zář 2009 22:44 #539 od JOLMARK
Odpověděl JOLMARK pro téma Odp.:Oční forma myasthenie gravis
Dobrý den ,nebo spíš Dobrý večer.

Děkuji za odpověď ,ale mám i další dotaz .Jak ,už je z tohoto fora patrné i ze statistik ,onemocněním myasthenie gravis trpí zejména ženy.Chci, se proto zeptat na úspěšnost léčby u mužů v případě ,že je aplikována thymektomie ,ať už z patologií thymu nebo ne .Zajímá mě i závislost na věku i když myasthenia gravis u mužů ,není v nižším věku (pod 40 let)statisticky ,tak typická .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. zář 2009 21:08 #540 od admin
Odpověděl admin pro téma Odp.:Oční forma myasthenie gravis
Dobrý večer,
žádné podrobnější statistiky o efektu léčbu v závislosti na pohlaví neznám, ale ze svých zkušeností vím, že úspěšnost léčby u mladších mužů po thymektomii je podobnná jako u mladších žen. Thymektomie je doporučována u mužů i žen cca do 55 let, nebo v případě nálezu thymomu na CT hrudníku. I v těchto případech není rozdíl mezi léčebnými výsledky u můžů i žen, léčba je vždy náročnější a pacienti jsou náchylnější k recidivám myastenie. U starších mužů prakticky nelze dosáhnout tzv. klinické remise bez farmakologické podpory.
Tento dotaz je velmi zajímavý a velmi prosím, kdyby jse jej mohla položit v angličině - viz úvodní stránka odkaz dotazy odborníkům. Sám jsem zvědavý, jak by si s ním poradili. Děkuji
dr.Piťha

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 3.176 sekund
Powered by Diskusní fórum